Wilczyniec


Ukázat na mapě  Sdílet tuto stránku 

Poloha

887 m. n. m. vysoký Wilczyniec je jedním z vrcholů horského pásma Krowiarki, které tvoří mezoregion masivu Králického Sněžníku. Vzhledem ke Sněžníku leží Wilczyniec v severovýchodní části masivu, a sice v hřebenu Krowiarek, který se táhne severovýchodním směrem od sedla Przełęcz Puchaczówka přes vrch Pasiecznik a zmíněný Wilczyniec k sedlu Przełęcz pod Chłopkiem, které odděluje Wilczyniec od hory Chłopek a dalších vrcholů hřebenu. Hora je vzdálena cca 4,2 km jihozápadně od města Stronie Śląskie. Wilczyniec patří k těm vyšším vrcholům Krowiarek, má strmá úbočí a výraznou vrcholovou část.

Příroda

Hora je v celosti pokryta smíšeným lesním porostem.

Turistika

Zeleně značená turistická trasa vede z města Stronie Śląskie do sedla Przełęcz Puchaczówka, odkud pokračuje dále na jih k vrcholu Czarna Góra a dále.

Červeně značená trasa vede od severu z města Złoty Stok na jih přes lázeňské město Lądek Zdrój, vesnici Kąty Bystrzyckie, v sedle Przełęcz pod Chłopkiem se setkává se zelenou trasou a společně pokračují přes Wilczyniec a Pasiecznik, načež pokračují dále do sedla Przełęcz Puchaczówka a na vrchol Jaworowa Kopa, kde se rozdělují.