V pražské hale bude uložen pamětní kámen z Králického SněžníkuV předvečer státního svátku, v neděli 27. října 2002, bude v areálu budoucí víceúčelové haly Sazka v Praze Vysočanech za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Romana Línka položen základní kámen a budou tu uloženy pamětní kameny reprezentující jednotlivé kraje České republiky. Ty budou po dokončení výstavby umístěny ve vstupních prostorách arény. Do projektu se zapojil i Pardubický kraj.

Náš kraj bude symbolicky reprezentovat kámen z lomu, který se nachází v masívu Králického Sněžníku, nejvyšší hory Pardubického kraje. Opracovaný mramor bude oslavou práce lidí zde žijících a jeho bílá barva může značit nepopsaný list, na který se začne psát historie nového sportovně-kulturního stánku,
řekl hejtman Pardubického kraje Roman Línek.

Při slavnostním ceremoniálu se setkají členové vlády, představitelé krajů, zástupci olympijského hnutí a další osobnosti z oblasti sportu, ale i kultury. Všem bude promítnut dokument o krajích, ze kterých pamětní kameny pocházejí. Součástí dokumentu mají být i zdravice hejtmanů.

Chápu, že hokej má v Pardubickém kraji výjimečné postavení, což byl jeden z důvodů proč jsme se do projektu aktivně zapojili. Tak také svým způsobem vyjádříme podporu hokejovému šampionátu v roce 2004, dodal hejtman.