Německý název zní Vorderber, po roce 1945 se používal také polský název Przedniak.

Poloha

914 m n.m. vysoká Przednia je rozlehlým vrcholem ohraničujícím masiv Králického Sněžníku ze severozápadu. Hora leží západním směrem od vrcholu Czarna Góra, od něhož je oddělena mělkou sníženinou, kterou přetíná Albrechtova stezka (značená modře). V údolí potoka Biała Woda, které horu ohraničuje ze severu, se místy objevují menší skály. Jižní svah spadá do údolí potoka Szlarzynka. Jihozápadní výběžek hory přechází do vrchu Trzy Kopki.

Příroda

Horu pokrývá smrkový les, místy smíšený s bukem a habrem. Areál hory spadá do chráněné oblasti Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

Turistika

Modře značená turistická trasa, která nese název Albrechtova stezka, je součástí evropské dálkové turistické trasy E3. Pro návštěvníky masivu Sněžníku je aktuální úsek vedoucí z Mezihoří k sedlu Przełęcz Puchaczówka, které je křižovatkou červené, modré, zelené a žluté turistické trasy.

Zajímavost

Na malé skále při úpatí hory, v údolí potoku Biała Woda, se nachází poničený na plechu malovaný obraz, který představuje svatou Rodinu. Jde o práci lidového malířství z 19. století.

Autor: Michal Kos