Chata Stříbrnická

Poloha

Chata Stříbrnická svým názvem trochu mate. Očekávali bychom, že stejně jako je chata Babuše na hoře jménem Babuše a chata Podbělka zase na hoře Podbělka, bude i chata Stříbrnická na hoře Stříbrnická. Ale není tomu tak. Jméno chaty se zde nevztahuje k hoře Stříbrnická, ale k vesnici Stříbrnice, která leží cca 3 km severovýchodním směrem. Chata Stříbrnická tedy neleží na hoře Stříbrnická, nýbrž na spočinku hory Sušina (ve výšce asi 1100 m n. m.), který nese název Velká Šindelná.
Chata Stříbrnická se tedy nachází v podcelku masivu Králického Sněžníku (Masyw Śnieżnika), který se nazývá Tetřeví (též Tetřevské) rozsochy, což znamená východní část masivu Králického Sněžníku. Necelých 500 m severozápadně od chaty začíná území NPR Králický Sněžník a asi 600 m západně vede červeně značená turistická trasa, která směřuje z Vysokých Žibřidovic na horu Sušinu.

Popis

Stříbrnická je malá chata obdélníkového půdorysu a dřevěné konstrukce. Střešní krytinu tvoří pozinkovaný falcovaný plech, natřený barvou khaki. Chata disponuje kamny.

Fotogalerie

DSC_0440
DSC_0443
DSC_0453
DSC_0457
Autor: Michal Kos