Hora Igliczna svým návštěvníkům nabízí hned několik cílů a zážitků, a to bez toho, aby tito museli obtížně zdolávat příliš velké vzdálenosti. Igliczna je totiž dobře dostupná z horského rekreačního letoviska Mezihoří (Międzygórze), kam lze jednak dobře dojet autem a kde se také nabízí mnoho možností ubytování a rekreace.

Na Iglicznou se chodí kvůli poutnímu místu Sanktuarium Maria Śnieżna, kvůli horské chatě Schronisko Na Iglicznej a právě kvůli hezkým vyhlídkám. Že byla Igliczna za posledně zmíněným účelem hojně navštěvována i v minulosti, o tom svědčí starší německý název zdejší horské chaty, který zněl Zur Schönen Aussicht (polsky Pod Pięknym Widokiem, česky tedy Pod Pěkným výhledem).

Poloha

Hora Igliczna se nachází při západním okraji masivu Králického Sněžníku (Masyw Śnieżnika). 2 km je to na Iglicznou po nejkratší turistické trase (červená) od vesnice Międzygórze (Mezihoří). To je ovšem vzdálenost mezi centrem Międzygórze a poutním místem Sanktuarium Maria Śnieżna s blízkou horskou chatou. Na vrchol hory je to od poutního kostela ještě 300 m po křížové cestě. Vrchol je však hustě porostlý smrkovým lesem, takže není navštěvován zdaleka tolik co níže položená horská chata a poutní kostel.

Vyhlídky

Vyhlídková místa jsou zde dvě. Prvním je terasa horské chaty, jež se nalézá na úrovni 820 m n. m. Druhým je pak prostor u poutního kostela, který se nalézá jen několik desítek metrů dále.

Z terasy horské chaty, která se otevírá k východu, lze přehlédnout panorama Malosněžnického hřbetu, a to od samotné hory Králický Sněžník (Śnieżnik Kłodzki) až po Klepáč (Trójmorski Wierch). Více vpředu lze vidět část údolí, v němž se nachází vesnice Międzygórze, a menší vrcholy, jako jsou Toczek, Jawor či Czarna Kopa.

Od poutního kostela Maria Śnieżna se ve směru na jihozápad a západ otevírá dokonalý výhled na Kladsko a horská pásma, která je obklopují. Před očima se vám objeví rozlehlý rovinatý prostor brázdy Rów Górnej Nysy, za nímž se rozkládají Bystřické hory (Góry Bystrzyckie), Soví hory (Góry Sowie) a na severozápadě i Stolové hory (Góry Stołowe). O tom, že je zde na co se dívat, svědčí i starší názvy zdejší horské chaty, německý Zur Schönen Aussicht i jeho polský ekvivalent Pod Pięknym Widokiem (v českém překladu Pod Pěkným výhledem).

Turistika

Žlutě značená turistická trasa vede z města Bystrzyca Kłodzka přes Iglicznou do horského letoviska Mezihoří (Międzygórze).

Zeleně značená turistická trasa vede z Mezihoří (Międzygórze) na Černou horu (Czarna Góra) a k sedlu Przełęcz Puchaczówka, kde se setkávají červená, zelená, modrá a žlutá turistická trasa.

Červeně značená turistická trasa vede z vesnice Wilkanów do Mezihoří (Międzygórze) a poté dále k horské chatě Schronisko Na Śnieżniku.

K dispozici je též trasa pro jízdu na koni. Ta vede z města Bystrzyca Kłodzka na horskou louku Hala pod Śnieżnikiem.