Poloha

Hora Stroma se nachází v severním hřebenu masivu Králického Sněžníku (Masyw Śnieżnika). Asi 2 km vzdušnou čarou na sever od vrcholu hory Stroma se nachází polská ves Kletno, 2 km na jih potom vrchol hory Králický Sněžník (Śnieżnik Kłodzki).

Výhled

Ve směru na sever lze ze hřbetu hory Stroma přehlédnout údolí říčky Kleśnica, ve kterém se rozkládá výše zmíněná vesnice Kletno. Mezi výrazné dominanty tohoto výhledu patří hora Rudka, která je více ve směru severozápadním, hora Młyńsko, jež je na severovýchodě, a téměř přímo ve směru na sever se vypíná vzdálenější Janowiec. Dále na severozápad se táhne horské pásmo Krowiarki, jež tvoří mezoregion masivu Králického Sněžníku (Masyw Śnieżnika). V dáli na severu lze pozorovat Góry Złote (Rychlebské hory).

Ve směru na východ uvidíte především východní Hraniční hřbet masivu Králického Sněžníku a Bělské vrchy (Góry Bialskie), jež jsou součástí pohoří Góry Złote.

Jižní stranu v podstatě celou zakrývá hora Králický Sněžník (Śnieżnik Kłodzki).

Na západě se otvírá pohled do hlubokého údolí řeky Kleśnice, za nímž se zvedá masiv Żmijowiec. Téměř přesně na severozápadě se tyčí ostrý vrchol Czarna Góra, na kterém je umístěna 14 m vysoká dřevěná rozhledna.

Turistika

Z jihozápadu, od horské chaty Schronisko Na Śnieżniku, přichází k hoře Stroma modře značená dálková mezinárodní turistická trasa Atlantyk-Morze Czarne E3. Prochází přes severovýchodní svahy hory, pokračuje dále na severovýchod ke vsi Nowa Morawa a dále zase na sever ke vsi Stary Gierałtów.

Žlutě značená turistická trasa, která vede z města Stronie Śląskie přes vesnici Kletno na horskou louku Hala pod Śnieżnikiem, prochází dolinou řeky Kleśnica pod západním úbočím hory Stroma. Potom, co projde rozcestníkem v sedle Przełęcz Śnieżnicka, končí na křižovatce několika dalších turistických tras u horské chaty Schronisko Na Śnieżniku.

Údolím řeky Kleśnica pod západním úbočím hory Stroma prochází modře značená cyklotrasa, směřující od horské chaty Schronisko Na Śnieżniku do vesnice Kletno.

Černá cyklotrasa (dálková mezinárodní cyklotrasa ER-2 Liczyrzepa) překonává západní a severní svahy hory Stroma a prochází, podobně jako žlutá trasa, lesním koridorem Dukt nad Cisowym Rozdołem.

Červená běžkařská trasa prochází údolím řeky Kleśnica a lesním koridorem Dukt nad Cisowym Rozdołem a výše pak přechází přes západní a severní svahy hory Stroma.

Zelená běžkařská trasa kopíruje modře značenou turistickou trasu pro pěší, od ní se však pod horou Porębek odvrací a stáčí se do údolí řeky Kleśnica.

Nitro hory Stroma skrývá známou krasovou Medvědí jeskyni (Jaskinia Niedźwiedzia), která je zpřístupněna turistům.